Hierra.pl

Blog lifestylowy o zdrowiu, urodzie i stylu życia. Porady, opinie, recenzje i przepisy dla każdego

Domowe sposoby na przeziębienie

Temat na czasie gdyż zimy prawie brak i każdy choruje. Sezon jesienno-zimowy dla większości ludzi kojarzy się z przeziębieniami oraz  infekcjami górnych i dolnych dróg oddechowych, które potrafią skutecznie zniechęcić do wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Grypa i jej powikłania mogą nieść ze sobą wiele groźnych powikłań, dlatego warto radzić sobie już podczas ich pierwszych objawów, by uniknąć długiej i męczącej choroby oraz rekonwalescencji. Jak możemy sobie z nią poradzić i czy możemy przede wszystkim coś zaradzić jeśli tylko czujemy się że coś nas „bierze”?

Gdy dopada przeziębienie

Większość ludzi dobrze zna swój organizm i potrafi prawidłowo zdiagnozować pierwsze symptomy nadchodzącej grypy czy przeziębienia. Szybka i właściwa reakcja umożliwia wczesne rozpoczęcie leczenia i większą skuteczność bezproblemowego powrotu do zdrowia. Aby nie pozwolić na dalszy rozwój choroby, trzeba koniecznie wdrożyć odpowiednie leczenie, które nie zawsze musi wiązać się z koniecznością wizyty lekarskiej. Większość przeziębień i infekcji przebiega łagodnie i z powodzeniem można stosować domowe metody leczenia, które umiejętnie dobrane do potrzeb chorego potrafią skutecznie wyeliminować przykre skutki przeziębienia i złagodzić przebieg choroby.

Napoje rozgrzewające

Jeśli czujemy się że dopada nas choroba dobrze jest się rozgrzać. A najłatwiej zrobić to poprzez napoje rozgrzewające. Gorąca herbata z syropem malinowym i imbirem z pewnością rozgrzeje organizm, ale nie osłabi znacząco siły choroby, dlatego można jej używać tylko jako doraźnego wspomagacza podczas infekcji.
Jednak dobrze jest się rozgrzać a przy okazji zadziałać bakteriobójczo, przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Imbir zawiera błonnik, wapń, żelazo, magnez, kwas foliowy, witaminy z grupy B, C oraz D i E, antyoksydanty. Rozgrzewa, oczyszcza zatoki oraz działa wykrztuśnie.

Inhalacje

Bardziej skuteczne w działaniu wydają się być inhalacje górnych i dolnych dróg oddechowych za pomocą miski z parą wodną lub też profesjonalnego inhalatora. Sól fizjologiczna i zioła, jak rumianek, czy szałwia doskonale spiszą się podczas takich zabiegów, oczyszczając drogi oddechowe i ułatwiając oddychanie.

Ci, którzy nie chcą spędzić wielu długich dni leżąc w łóżku z gorączką i kaszlem, powinni już w początkach choroby dostarczyć organizmowi zwiększoną dawkę witaminy C, która wspomoże go w walce z przeziębieniami i nie pozwoli na jej rozwój. Naturalnym źródłem witaminy c jest np. pietruszka, papryka, brokuły, kapusta, buraki.

W owocach – owoce dzikiej róży, czarne porzeczki, kiwi, cytryny, agrest.

Jeśli chorego dopadnie ból gardła i zatok, ogrzewanie tych partii ciepłą poduszką elektryczną lub termoforem na pewno przyniesie ulgę, niwelując ból i przykre dolegliwości oraz dyskomfort z tym związane.
generalnie polecam po prostu wypić herbatkę rozgrzewającą, zrobi inhalację i położyć się do łóżeczka z ciepłym termoforem na godzinkę lub dwie. Mnie zawsze pomaga takie szybkie zwalczanie przeziębienia domowymi sposobami.

Hierra.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top